Mbrojtësi i Egnatias: Ja kundërshtari më i fortë

Në përfundim të sfidës me Laçin ka folur dhe mbrojtësi Gëzim Krasniqi. Për mikrofonat e “Super Sport”, lojtari i Egnatias foli për barazimin, por dhe për kundërshtarin më të fortë.

“Mendoj që kemi bërë mirë këto tre ndeshjet e fundit, dy fitoret që bëmë brenda në shtëpi i kishim përgatitur mjaft mirë. Ishim të kënaqur me një pikë siç e morëm.

Lufta për mbijetesë- Çdo javë ndeshjet sa vijnë e vështirësohen. Kundërshtarët kanë punët e veta dhe ata bëjnë llogari sic i bëjmë edhe ne.

Skuadra që ju ka vënë më shumë në vështirësi?- Do të veçoja Kukësin pasi është i vetmi ekip që na ka mundur tre herë. Asnjë skuadër nuk e ka bërë këtë.

Sekreti ndaj Laçit- I kemi bërë me hije sulmuesit e Laçit dhe kanë frikë të rrijnë afër portës sonë.” /panoramasport

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*